Zauważone i zanotowane

Polska? Tak

Czy tu warto przyjechać na wakacje? Tak, tu warto przyjechać na wakacje.

Czy tu można się rozczarować? Tak, tu można się rozczarować. Czy tu da się wrócić na następne wczasy? Nie wiem na pewno, ale wydaje mi się, że gdybym była obcokrajowcem, to bym wróciła, ponieważ raczej chciałabym przezwyciężyć własną ciekawość (ciekawość dopóty jest nieprzezwyciężona, dopóki wybieramy się tam, gdzie nas jeszcze nie było, a następnie nigdy więcej tam nie wracamy). Do Polski najlepiej przyjeżdżać w kwietniu, maju i czerwcu, czyli mniej więcej od czasu gdy kwitną jabłonie, do czasu gdy przekwitają piwonie, ale można się jeszcze załapać na pierwsze kwitnienie róż. Potem można próbować wybrać się w październiku na naszą złotą polską jesień, ale ryzyko, że pogoda się nie uda, jednak jest dość duże.

RK

23 lipca 2019

Polska: widok na katedrę na Wawelu (fot. RK)Polska: widok na klasztor Ojców Kamedułów w Krakowie na Bielanach (fot. RK)

 1. Polska, czyli Kraków (widok na Katedrę)
 2. Polska, czyli modlitwa (widok na Kamedułów)

Polska: widok na ulicę Grodzką w Krakowie i kościół Ojców Bernardynów (fot. RK)Polska: widok na kościół mariacki w Krakowie (fot. RK)

 1. Polska, czyli Grodzka (widok na Bernardynów)
 2. Polska, czyli Kraków (widok na Mariacki)

Polska: pejzaż z Rabki (fot. RK)Polska: fotografia przedstawiająca ogród w lecie z kosem pod piwionią krzewiastą (fot. RK)

 1. Polska, czyli Rabka (widok na modrzewie)
 2. Polska, czyli kos (widok na mój ogród)

Polska: fotografia przedstawiająca kwitnące azalie (fot. RK)Polska 8 (fot. RK)

 1. Polska, czyli ogród (widok na azalie)
 2. Polska, czyli miasto (widok na Reformacką)

Polska: fotografia przedstawiająca widok na dach krakowski na Domu Długosza w Krakowie na pierwszym planie, a w dali kościół śś. Piotra i Pawła (fot. RK)Polska; dwa pingwiny w małej skalnej grocie w ZOO w Krakowie (fot. RK)

 1. Polska, czyli historia (widok na dach krakowski)
 2. Polska, czyli egzotyka (widok na dziób pingwina)

Polska: fotografia przedstawiająca w pastelowych kolorach w tonacji ciepłej Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie (fot. RK)Polska: fotografia przedstawiająca Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie z koparkami pracującymi przy budowie tzw. trasy łagiewnickiej w Krakowie (fot. RK)

 1. Polska i Miłosierdzie (widok na świat)
 2. Polska u Jana Pawła (widok na pejzaż)

Polska: piękne, różnorodne tulipany kwitnące w trawie (fot. RK)Polska: fotografia przedstawiająca fragment parku i zamku w Krasiczynie (fot. RK)

 1. Polska, czyli tulipany (widok na łąkę w Krakowie)
 2. Polska, czyli kaplica (widok na park i kaplicę w Krasiczynie)

Polska: fotografia kwitnących róż w ogrodzie botanicznym w Krakowie (fot. RK)Polska: fotografia przedstawiająca rzeźbę Pana Jezusa Urzyżowanego na krzyżu w tęczy kolegiaty w Wiślicy (fot. RK)

 1. Polska, czyli róże (rzut oka na kolor; można też inaczej: 1 listopada 2020 r., 9 mln przerwanych ciąż?
  Posadźmy w Polsce 9 mln róż; pod Monte Cassino czerwone maki, w Polsce różowe róże; chodzi o to, żeby wypowiedzieć do Boga Stwórcy taką modlitwę, wdzięczności za dar poczętego życia ludzkiego, ponieważ lepiej jest dziękować Bogu za dar ludzkiego życia, choćby trwało bardzo krótko, niż nic o tym nie wspomnieć)
 2. Polska, czyli Ukrzyżowany (spojrzenie na Prawdę [tęcza w kolegiacie w Wiślicy])

Polska: fotografia jednej z głównych ulic Torunia z małą ilością ludzi (fot. RK)Polska: wiejski pejzaż po żniwach (fot. RK)

 1. Polska, czyli Toruń (widok na dusze czyśćcowe)
 2. Polska, czyli wieś (widok na strzechę)

Polska: fotografia przedstawiająca fragment łąki kwiatów miododajnych pod Wawelem, która zakwitła z nasion poświęconych przez Ojca Świętego Franciszka w 2016 roku (fot. RK)Polska: klimatyczna weduta kielecka (fot. RK)

 1. Polska, czyli kwiaty (myśl o pszczołach)
 2. Polska, czyli Kielce (widok w sam raz w dal)